HAKKIMIZDA…

 

Depta Mühendislik, öncelikli olarak Türkiye de, nitelikli ve yenilikçi mühendislik açığını görerek yola çıkmıştır. Bu nedenle, İnşaat Mühendisliği faaliyetlerinde yer alan güncel teknoloji ve teknikleri ilk araştıran ve uygulamaya geçiren firmalardan birisi olmuştur.

Depta Mühendislik, tüm üst yapı faaliyetlerini kendi bünyesinde çözümleyebilmekte ve bu nedenle daha hızlı ve hatasız çözüm sunmaktadır.

Depta Mühendisliğin, büyük önem verdiği ve kendini geliştirdiği konuların başında “Deprem Mühendisliği” gelmektedir.Ülkemiz deprem kuşağında yer alan ve  tarihinde deprem nedeniyle kötü tecrübeler yaşamış bir ülkedir. Bireylerden büyük kurumlara kadar herkes, depremlerden sonra  can, mal ve ekonomik kayıplar yaşamıştır. Ne  yazık ki deprem, meydana geldikten sonra  hatırlanmakta ve yarattığı zararların geri  dönüşü olmamaktadır.

Depremin bir felaket olarak adlandırılması, binalarımızın, altyapımızın ve mühendislik uygulamalarının yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. İşte bu sorumluluğun bilinci ile, Türkiye’deki ve Dünya’daki gelişmeleri yakından takip etmekte ve uygulamaktayız.

Depta Mühendislik, üniversite ve sanayi ile her zaman yakın temas halinde ve Ar-Ge faaliyetleri sürdüren, destekleyen bir firmadır. İnşaat Mühendisliği kapsamında yüksek teknoloji gelişltirme çalışmaları artarak devam etmektedir. Bu amaç ile, Gazi Teknopark içerisinde Ar-Ge ofisini faaliyete geçirmiştir.

Depta Mühendislik, her zaman imkansız denileni başarmaya odaklanmıştır. Yüksek mühendislik gerektiren tüm projeler için her zaman hazırdır.